ГОЛОВНА Новини освіта III Харківський міжнародний юридичний форум збере понад 800 учасників з 20 країн світу

III Харківський міжнародний юридичний форум збере понад 800 учасників з 20 країн світу

освіта

III Харківський міжнародний юридичний форум пройде з 24 по 28 вересня на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.


Як повідомив секретар організаційного комітету форуму, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш, у роботі форуму візьмуть участь близько 800 представників юридичних професій, державних службовців, активістів правозахисних громадських організацій, студентів з 20 країн світу. «В рамках форуму будуть обговорюватися найбільш гострі юридичні проблеми сучасності. Учасники будуть обмінюватися досвідом, і спільно виробляти підходи до усунення правових бар'єрів світового сталого розвитку», - зазначив Юрій Барабаш.

Робота форуму почнеться з обговорення гострих проблем конституційного права. У центрі професійної дискусії вчених з Німеччини, Франції, Литви, Польщі, України та інших держав будуть питання конституційної політики країн Східної Європи та Балтії, вплив Brexit на систему європейських цінностей, територіальна цілісність, як цінність конституційного ладу України. Конституціоналісти обговорять значення інституту референдуму для поглиблення співпраці в рамках ЄС і НАТО, проблему «войовничої» демократії в сучасних умовах, реформування органів правопорядку і сектора безпеки, а також інші ключові проблеми конституційного права крізь призму європейської інтеграції.

Обговорення проблем захисту основних прав буде продовжено в рамках другої панельної дискусії «Бізнес і права людини: основні виклики для нових демократій». Ключовими спікерами стануть правознавці та громадські діячі з Великобританії, США, Данії, Німеччини, Швейцарії, Італії, Казахстану та інших держав. Всесвітньо відомі вчені Майкл Санторо, Сергій Саяпин, Тара ван Ху, Луїза дель Турко, представники Міністерства юстиції України, державні експерти та експерти проектів Ради Європи поділяться своїм баченням розумної балансування зобов'язань держави і бізнесу в сфері прав людини, і ефективних механізмів захисту прав людини від порушень з боку бізнесу, в тому числі в ситуаціях збройного конфлікту і окупації.

Третя і четверта панельні дискусії будуть присвячені надактуальним темам, пов'язаним з діджіталізаціею всіх сфер суспільних відносин. У ході панельної дискусії «Кримінальні загрози в секторі безпеки: практики ефективного реагування» вчені та практики з Австрії, Польщі, Італії, Естонії, експерти міжнародних організацій в області протидії транснаціональним загрозам і кіберзлочинності обговорять світові тренди кібербезпеки, а також смарт технології та стартап проекти, які забезпечують безпечний простір у великих і малих містах. Четверта панельна дискусія присвячена майбутньому цифрових активів, її спікери та учасники обговорять фінансово-правові аспекти функціонування технології Блокчейн і тенденції застосування їх в біржовий діяльності, проаналізують властивості криптовалюти й цифрових активів, розглянуть досвід правового регулювання криптовалюти в США, Білорусії, Казахстані, Японії та Автралії.

На форумі також пройдуть серії заходів для представників юридичного бізнесу, студентів-юристів і активістів громадських організацій.

З умовами реєстрації та правилами участі в III Харківському міжнародному юридичному форумі можна ознайомитися на офіційному сайті: legalforum.nlu.edu.ua.

Довідка. Організаторами форуму виступають Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.